Unie mentorů

umění rádcovství

Slovo 21 - Pošli to dál

Kontakt

Obrázek kontaktu

Občanské sdružení SLOVO 21

Adresa:
Francouzská 2 Praha 2 12000 Česká republika

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Telefon: +420 222 511 434

http://www.slovo21.cz

Další údaje

Další údaje:
ZÁKLADNÍ INFORMACE

Projekt "Pošli to dál" nabízí pomoc romským žákům ze 4 regionů - Prahy, Moravskoslezského, Ústeckého a Středočeského kraje - při překonávání obtíží ve studiu na ZŠ a SŠ a připravuje žáky na přechod ze základní na střední školy a studenty SŠ na přechod na vysoké školy a VOŠ.

Kromě samotného doučování a přípravy na střední a vysoké školy nabízí projekt „Pošli to dál“ také poradenskou podporu, romské žáky a studenty připraví na přechod na vyšší stupeň vzdělávání, popřípadě jim poradí s výběrem středoškolského nebo vysokoškolského oboru. Studenti, kteří se chystají na vysokou školu, budou mít také možnost poznat akademické prostředí prostřednictvím mentora – vysokoškolského romského studenta. Ten svého mladšího vrstevníka seznámí například s tím, jak to na akademické půdě chodí a vysvětlí mu, že není čeho se obávat.

INOVACE PROJEKTU

V minulém školním roce o. s. Slovo 21 realizovalo přípravné kurzy v rámci projektů Dža dureder - Pokračuj II a Můžeme jít dál - ty byly určeny taktéž romským studentům středních a žákům základních škol. Doučování a přípravné kurzy v minulosti probíhaly většinou individuálně nebo v menších skupinkách pod vedením zkušeného lektora - odborníka nebo vysokoškolského studenta , který doučoval z předmětů podle potřeby žáků a studentů.  Nový projekt "Pošli to dál" přichází s inovací - zavadí princip přenosu zkušeností mezi všemi zapojenými věkovými kategoriemi  a přímo poskytuje chybějící pozitivní vzory. V praxi to znamená, že romští studenti SŠ, kteří budou navštěvovat přípravné kurzy, budou sami lektoři! Doučovat budou především žáky ZŠ, kteří si chtějí zlepšit své studijní výsledky a připravují se na studium na střední škole. Cílem je maximálně zapojit romské studenty SŠ do projektu tak, aby i oni sami byli nejen účastníky, ale zároveň i pracovníky, kteří by motivovali své mladší vrstevníky. Jsme přesvědčeni, že studium na SŠ je jedním ze zásadních kroků k dalšímu vzdělání na VŠ, a proto je velmi důležité motivovat žáky základních škol k pokračování  zakonečné maturitní zkouškou.  Výhodou studentů (lektorů) je získání zkušeností, navázání spolupráce s neziskovou organizací.

Více o projektu najdete zde.