Unie mentorů

umění rádcovství

Otevřená univerzita

Kontakt

Obrázek kontaktu

Technická univerzita v Liberci

Adresa:
Studentská 1402/2 Liberec 46117 Česká republika

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Telefon: +420 48 535 1111

http://www.tul.cz/

Další údaje

Další údaje:

Program dovoluje vyzkoušet si "na vlastní kůži", co ve skutečnosti znamená třeba studovat nebo být vědcem.

V rámci mentoringového programu získají vybraní středoškoláci svého mentora – buď studenta, s kterým se budou moci po určitou dobu pohybovat v akademickém prostředí, navštěvovat přednášky a cvičení, nebo pracovníka TUL, pod jehož vedením budou pracovat v laboratořích, spolupracovat na projektech nebo dokonce řešit projekty vlastní. Pobyt na TUL je možné domluvit dle přání a potřeb, buď po dobu přibližně jednoho týdne, nebo s možností pravidelné docházky v delším časovém období.

K hostování je možné zvolit některý z technicky nebo přírodovědně orientovaných oborů, ať už se jedná například o problematiku nanomateriálů, strojírenství a robotiku, elektrotechniku, informatiku, textil a design, aplikovanou chemii, mikrobiologii, bioniku atd. Konkrétní studijní obory lze nalézt na stránkách jednotlivých fakult v sekci „Pro uchazeče“.

Výstupy z hostování mohou být dále uplatněny, například po dohodě s vedením školy jako náhrada nebo doplnění studentských praxí, seminární práce, prezentace při výuce na vysílající škole, podklady pro práce v soutěžích typu SOČ a podobně.

Více o programu naleznete zde.