Unie mentorů

umění rádcovství

LATA - Ve dvou se to lépe táhne

Kontakt

Obrázek kontaktu

Občanské sdružení Lata

Adresa:
Senovážné nám. 24
Praha 1 11647 Česká republika

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Telefon: +420 234 621 361

http://www.lata.cz

Další údaje

Další údaje:

Občanské sdružení Lata je neziskovou organizací, která pomáhá ohroženým dětem, mladým lidem a jejich rodinám z Prahy a blízkého okolí. Byla založena v roce 1994 v Praze.

Pilířem služeb, které Lata poskytuje, je projekt Ve dvou se to lépe táhne. Skrze vyškoleného dobrovolníka poskytujeme mladým lidem ve věku 13 – 26 let především vrstevnickou podporu, prostřednictvím níž jim pomáháme zvládat nepříznivé nebo ohrožující životní situace a posilujeme jejich samostatnost.

Posláním Laty je: Věříme, že každý v dospívání potřebuje někoho, kdo jej přijímá takového, jaký je. Mladým lidem pomáháme zvládat jejich nepříznivou nebo ohrožující situaci a posilujeme jejich samostatnost. K tomu využíváme vrstevnickou podporu dobrovolníka a další navazující služby pro klienta a jeho rodinu.

Poskytujeme odbornou sociální práci a další navazující služby pro klienta i jeho rodinu. Klientům pomáháme se začleněním do společnosti, s řešením problémů a obtížných nebo ohrožujících situací. Vyrovnáváme jejich znevýhodnění, posilujeme jejich dovednosti a umožňujeme jim prožívat období dospívání tak, aby měli šanci strávit plnohodnotný život.

Vracíme klienty do běžného života, do procesu vzdělávání a pomáháme jim se vstupem na trh práce.

Pracujeme s rodinami našich klientů, jimž poskytujeme komplexní pomoc a podporu. Aktivně se podílíme na rozvoji systémovosti péče o naši cílovou skupinu, včetně respektování nově dosažených poznatků v oblasti sociální práce s rodinou.

Od roku 2012 do našich služeb patří individuální práce s rodinou. Cílem spolupráce je podpora a provázení rodičů v náročných momentech výchovy, nalezení prostoru pro komunikaci mezi členy rodiny, posílení zdravých vazeb mezi členy rodiny atd.

Více informací naleznete na stránkách projektu.