Unie mentorů

umění rádcovství

yourchance - Začni správně

Kontakt

Obrázek kontaktu

yourchance, o.p.s.

Adresa:
Lisabonská 2394/4
Praha 9 19000 Česká republika

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Telefon: +420602549310

http://www.yourchance.cz

Další údaje

Další údaje:
O projektu

Před několika lety, když jsme zakládaly společně s mojí kamarádkou, Janou Merunkovou, yourchance o.p.s., shodly jsme se na tom, že našim posláním bude dávat lidem šanci. Stejně tak, jako jsme ji dostaly každá z nás na začátku své vlastní cesty. Celý příběh yourchance.

V  tomto projektu chceme dát šanci mladým lidem, kteří odcházejí z dětskýcho domovů, aby svůj samostatný život ZAČALI SPRÁVNĚ. Také skrze další související aktivity chceme pomoci transformovat český sociální systém tak, aby lépe reagoval na potřeby dětí z dětských domovů.

Při koncipování projektu jsme vycházely jak ze zkušeností s prací s dětmi z dětských domovů, tak z analýz, na základě kterých jsme zjistily některá alarmující fakta.

Už na začátku projektu se nám povedla jedna skvělá věc -  postavit tým z odborníků, kteří celou koncepci projektu připravili k realizaci.

Cíl jsme si daly následující:

Během pěti let vybudovat síť kontaktních center, která budou pomáhat mladým lidem opouštějícím dětské domovy, neboli mlaďochům, jak jim říkáme, zvládnout samostatné fungování v běžném  životě.

Oblasti pomoci, na které se zaměřujeme jsou:

  • Bydlení
  • Práce
  • Jak hodpodařit s penězi
  • Další studium a kurzy
  • Osobní rádce

Více zde: http://www.zacnispravne.cz