Unie mentorů

umění rádcovství

Dobrovolník jako průvodce azylantů a cizinců trvale usazených v ČR

Kontakt

Obrázek kontaktu

Centrum pro integraci cizinců, o.s.

Adresa:
Kubelíkova 55 Praha 3 13000 Česká republika

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Telefon: +420 222 360 452

http://www.cicpraha.org

Další údaje

Další údaje:

Program "Dobrovolník jako průvodce azylantů a cizinců trvale usazených v ČR" funguje jako doplněk sociálního a pracovního poradenství CIC a je zaměřen na pomoc konkrétnímu klientovi-imigrantovi při poznávání okolí nového domova. Program funguje na bázi spolupráce jednoho dobrovolníka s jedním cizincem, případně jeho rodinou. Dobrovolník pomáhá klientovi poznat nové prostředí, jeho zvyky a pravidla, funguje jako zprostředkovatel kontaktu mezi nově příchozím a jeho novými sousedy.

Dobrovolník a klient spolupracují na základě předem dané domluvy a plánu spolupráce. Tento plán je stanoven na první schůzce za účasti koordinátora dobrovolnického projektu. Obě strany mají zároveň možnost kdykoliv od tohoto plánu odstoupit, domluvit se s druhou stranou na změně, případně spolupráci ukončit.

Náplní této spolupráce je nejčastěji společné trávení volného času, kdy dobrovolník pomáhá klientovi poznat běžné volnočasové aktivity v Česku a také se seznámit s kulturou (např. návštěvou výstav apod.). Dalšími aktivitami může být pomoc s češtinou či jinými dovednostmi dle aktuálních potřeb našich klientů a možností dobrovolníků.

Cílem programu je především poskytnout klientům nové kontakty v novém místě bydliště, seznámení se ze základními společenskými zvyky a zorientování se v okolí.

Našim dobrovolníkům poskytujeme odborné školení, supervizi, pojištění a další formy podpory jako výraz našeho uznání a úcty k jejich práci.

Více o projektu naleznete zde.